neljapäev, 2. juuni 2016

Ilust


Mida ma kõnelen ilust oma teismelise tütrega? Ametlikke ettekandeid päris ei peagi, aga muu jutu vahele mõne teadaande ikka poetan.

Kuni 20. eluaastani on kõik inimesed kenad. Edaspidi sõltub kenadus üha enam iseloomust ja eluviisist. Kõige kiiremini panevad ilule põntsu kahjulikud ained (alko ja narko ja suitsetamine) ja keha saastumine. Selle vastu aitab puhta ja keha puhastava toidu valimine ning liikumine. Keha puhastamise teemade vastu me tütar arusaadavatel põhjustel veel suuremat huvi ei tunne ja taimeteesid pigem ei soovi, aga ma mõnikord ikka jagan oma arusaamisi ja õpitut-kogetut. Selles eas jääb kõik meelde ja eks kasutada või siis, kui vajadus tekib. Keha ka mäletab, kui on kord proovinud (nt võilillekohvi tunnet). Tütar ise kiidab, et ma olen ta tervislikult toituma õpetanud. Eks see tervislik toitumine ole alati nii mitme otsaga, me oleme kõik erinevad ja vajame erinevat. Suhkur on valge surm kõigi jaoks, kuigi mitte ühtemoodi. Mingi roheline taim on ikka hea ära süüa ja midagi peaks toidulaual värsket olema. Otse loodusest ja mahedamalt ja liigirikkamalt (rohkem erinevaid köögivilju, puuvilju, muid taimi) on parem. Vähem liha on ka parem, aga ma ei piira tema söömisi.

Samal põhjusel on oluline ka liikumine ja värske õhk: keha puhastamiseks, toonuse hoidmiseks ja kudede hapnikuga varustamiseks. Kui toidu, liikumise, mõtlemise, hormonaalsüsteemi ja muude alusasjadega on kõik korras, siis tõenäoselt ei ole ka kaaluprobleeme karta. Pole vaja tegelda probleemide lahendamisega, kui lihtsalt teed mõned õiged valikud. Mõne asjaga peab vahel vist lihtsalt vedama ka.

Uni on ka väga oluline. Ja muidugi mitte ainult ilu pärast, aga ilu on hea nupp, millele vajutades õnnestub vahel muid asju ka maha müüa. Kui ainult piire pidada. Ja mida aeg edasi, seda vähem ma üldse pean vajalikuks midagi kõnelda. Eks igaüks peab oma arusaamised ju ise ka leidma (päris ise leida pole mõeldav, sest meedia ja kaaslaste ja mõned negatiivsed mõjud on nagunii). 

Mannekeeni tüüpi ilu on täitsa ebaoluline, aga energia ja harmoonia koostöö välise peegeldusena sündiv ilu aitab elus uksi avada ja edukas olla. Ma ei jaga ilu sisemiseks ja väliseks, sest tegelikkuses ma eriti neid ei erista, vaid tajun inimest pigem tervikuna. Lahkus ja sõbralikkus, nagu ka enesekindlus ja teotahe paistavad ju olekust välja. Sealt ma jõuan meelerahuni. Minu jaoks on see ka uus teema ja arusaam, mida kõike võimaldab meelerahu. Ise avastan ja jagan oma avastusi lastega. Kuidas info jõuab õigel ajal kohale ja asjad sujuvad, ärajäänud arusaamatustest ja tülidest rääkimata. Meelerahust sünnib ilus elu.

Mõned riided kaunistavad inimest ja mõned pigem mitte. Samas on minu jaoks olulisem olla endaga kooskõlas kui olla mingite üldkehtivate standardite järgi ilus. See on ka põhjus, miks naistel pole vahel midagi selga panna: nende tundeelu on jälle muutunud ja selle uuenenud isiku jaoks pole veel midagi kappi soetatud. Uued riided teevad uue tunde ja mõjutavad ka maailma tunnetamise viisi. Nagu ka vastupidi: uues meeleolus vanad riided lihtsalt enam ei sobi.

Prille ja soengumoode ma lihtsalt ei märka ja sellistest asjadest ma ei arvagi midagi. Seni on meie tütrel ka olnud muud ja paremat tegemist kui moetuuli taga ajada.

TJT

Kommentaare ei ole: