neljapäev, 7. aprill 2016

Igale koolile oma hiis

Gaia Kool ja EV 100 kutsuvad
infopäevale
„Igale koolile oma hiis“
14. aprillil 2016
Gaia Koolis, Weizenbergi 20b, Tallinn
Eestis on 528 üldhariduskooli ning enam kui 800 ajaloolist hiiepaika. Enne II maailmasõda oli tavaks külastada kooliõpilastega looduslikke pühapaiku, et anda kogemusõppe varal edasi nendega seotud teadmisi. Tänaseks on paljud hiied unustatud ja ootavad taasavastamist. Koolides toimub õpe tihti siseruumides, õuesõppe võimaluste kasutamine ja lastes liikumisharjumuste kujundamine ei ole piisavalt levinud.
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva raames on plaanis anda elu uuele algatusele, mille eesmärgiks on pakkuda lastele võimalust tegutseda aktiivselt looduses, õppida tundma kodukoha ajalugu ning Eesti rahva kombestikku.
Igale projektis osalevale koolile leitakse kodukohas oma hiis, mille eest hoolitseda ja luua oma koolihiie traditsioonid, seeläbi tekitada lastes huvi ja austust pärandkultuuri vastu.
Infopäevale on oodatud õpetajad, huvijuhid, koolijuhid ja lapsevanemad – kõik, kes tahavad panustada Eesti Vabariigi algusaegse koolihiite traditsiooni äratamisse ja teha sellega ühiskingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.
Päevakava:
15.00   Registreerimine ja tervituskohv/tee.
15.30   Sissejuhatus. EV100 kingituse „Igale koolile oma hiis“ tutvustus. Marit Otsing, Gaia Kooli juhataja
15.50   Koolihiied – kuidas alustada ja kuhu püüelda. Ahto Kaasik, Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskus
16.40   Pilootprojekti raames hiietunde läbi viinud koolide kogemus. Tallinna Vaba Waldorfkool, Muraste Kool, TERA Peedu kool, Gaia Kool.
17.20   Arutelu koolihiite traditisooni taastamise teemal.
18.00   Kokkuvõtted ja lõpetamine
Infopäev on tasuta. Palume registreeruda: koolitus@gaiakool.ee hiljemalt 13.04.16.

Kommentaare ei ole: