teisipäev, 22. juuli 2008

Mänguasjalaenutus

Olen sattunud kodus kappe ja nurgataguseid koristama. Kui osa pahna eest kõrvale lükata, jääb silma arutu hulk mänguasju. Kohati on tunne, et kõik kohad on neid täis ning kõik nurgatagused on eest ära pandud mänguasju täis. Ja mis siis teha. Oleks ju jabur hakata suuremat kodu rajama selleks, et laste mänguasjade kõrvale ära mahtuda. Kuigi see on vist tänapäeval tavaline lugu. Et võetakse suurem kodu, et oma asjadega paremini ära mahtuda. Minu jaoks pisut suurejooneline valik.
Ära visata neid ka ei raatsi - tüdruk on oma asju hästi hoidnud ja titamänguasjad ei kulugi nii ruttu. Aga ära tüütavad küll. Üks hea nipp on mänguasju mitte osta. Olen seda võimalust kaua kasutanud, aga ikka nad kusagilt tulevad. Ja me meisterdame ka hirmus palju.
Mõtlesin, et peaks hoopis mänguasjalaenutuse tegema. Viiks kõik mittekasutusel olevad mänguasjad sinna ja siis keegi teine laps võtaks sealt omale koju mängida. Ja meie võtaks midagi uut vahelduseks ja nt kuu aja pärast viiks tagasi.
Tegelikult ma nii palju jännata muidugi ei viitsi. Väga kulukas üritus pealegi. Odavam oleks uus suurem kodu rajada (mis on ka absurd). Hakkan vist hoopis külla oma mänguasju laenuks viima. Kui ei meeldi, toovad järgmine kord tagasi. Ja võibla annavad miski oma asja vastu. Aga vähemalt ehk keegi mängiks nendega. Asjad on kasutamiseks tehtud, mitte hunnikus seismiseks. Raamatukogud meeldivad mulle ka. Mul on ettekujutus, et need raamatud ei seisa seal asjata. Liikumises on elu.
Tipp Ja Täpp

2 kommentaari:

enetimm ütles ...

Mänguasjalaenutus on tore mõte :).

Millegipärast kipub meilgi neid mänguasju liiga palju tekkima, isegi kui ise ei ostagi... Õnneks on siin hea süsteem, kus saad kõik kasutuks osutunud kraami heategevuse nimel viia poodi, kus neid asju odavalt edasi müüakse.

Muidugi pole laste käest alati kerge mänguasju kokku korjata ning ära viia, sest just sel hetkel osutuvad need kõige armsamaks, mis sest et juba tükk aega kusagil kastinurgas vedelenud. Nii olen lihtsalt vaikselt neid ära korjanud ning ära viinud.

Muidugi on neile selgeks saanud, mis ma teen, ja vahel vaatavad nad väga kahtlustavalt mulle otsa, kas olen taas kord sellise tükiga hakkma saanud... Aga sest pole midagi. Oleme sõbrad edasi, eriti kui siis samast poest läbi astume ning midagi põnevat sealt vastu leiame (mis varsti leiab taas tee tagasi - peaaegu nagu laenutus :).

Anonüümne ütles ...

Inglismaal on sellised manguasjalaenutuse kohad taitsa olemas. Neid kutsutakse Toy Library. Sealt saab vaga odava raha eest koju laenutada erinevaid manguasju, puzzlesid, DVD si, raamatuid, muusikat jne. Tavaliselt on neil ka selline hea valik manguasju mis poes maksaks vaga palju et ise endale osta aga laenutades maksaks vaid 20 penny.